Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vedoucí tábora: Naše pani vedoucí

Roveři: Esmeralda Tonda, Zub, Mesršmit, Fanda, Kozík

Rangers: Ája, Deny, Mončičák, Kosák, Kuku

Naši vedoucí: Halogenka, Bažiňák

Příjezd 30. 6. 2007

Jako každý rok i letos jsme se v 9.00h. sešli v Plaňanech na náměstí. Všude plno chaosu, hluku a dětí.

Ano, skautíci se vypravili na svůj 14denní tábor. Po příjezdu se všechny ostatni oddíly vrhly do předem postavených stanů a my, R a R, jsme zase stavěli tee - pee. Jako vždy to byla práce na celý den, ale s obrovským úsílím Esmího a Zuba jsme to zvládli a dokonce jsme i večer bydleli a spali...:) Ostatní oddíly dělaly nástěnky a jiné podobné věci, jako ozdoba vlékoklády apod. Pak večeře, nástup a dobrou noc!!

Mončičí:)

Neděle 1.7. 2007

Ráno jsem odpískala budíček v 8.00h., pak ranní hygiena, nástup, předtím snídaně a pak dopolední program. Můj a Áji program byl velmi vtipný, jako každý rok postavit stojany na odpadkové koše. No, ale znáte mě a Áju a taky naši zásobu nervů. ,,Hrály´´ jsme si s tím více jak 2hodiny a mysleli jsme, že tam padnem. Nakonec jsme přece jen 2koše vyrobily a jsou kráásný...:) Odpoledne pomáhala Ája Deny se světluškama, kluci jeli omrknout zřízeninu, Kosák byla v kuchyni a já dopisovala kroniku a už mi z toho pomalu, ale jistě hrabalo... Navečer všichni hráli nějaké hry, večeře, nástup a po nástupu byl první uvítací táborový oheň. Moc dlouho se tam nevydržeki a pač se šlo spát. Uprostřed noci nás ,,vzbudila´´ jakási hudba a hlídka docela plašila a tak jsme já, Kosák, Zub a Esmík šli ,,uklidňovat´´ Obcházeli jsme společně s Hrochem tábor, jestli někoho neuvidíme či nás nidko nepřepadne. Nic se nedělo a tak se tytři pomalu uklidnily. Na konec kluci řekli, že budou spát uprostřed tábora, pro dobro všech ostatních:) no a jás Kosačkou šly spinkat hezky do tepla tee-peeček:)

P.S.: dnes večer nám přijela Kuku...

Mončičí:)

Pondělíčko 2.7. 2007

Ráno se nás tee-pku začlo velmi ryhcle, jelikož jsme všecky zaspaly a službu v kuchyni nikdo nevzbudil. A tak byl chaos, hluk a vše ostatní s tím spojené. Budíček jsem pískla, ale bohužel moc pohybu jsem nezaznanebala. Pak dále jak to chodí vždy. Po nástupu začala naše táborovka ,,Egypt´´:) Skauti se skautkami měli opravdu chápavé výrazy ve tvářích, když jsme jim oznámili, že jako Egypt není. Nejlépe reagovala Kokořínka, která nám chvíli nadávala, ale věděla, že ji je to ....platný a tak sama od sebe zmlkla. Dopoledne jsme se všici sebrali a šli hledat jakési cosi někde kdesi:) a našli jsme jakási plátna a mapy. Ale k čemu to je se nějak ještě neví...Po poledním klidu jsme se sebrali a jeli do Áji velmi oblíbených Hvězdonic. Zde jsme měli za úkol najít jakousi _____________

Tam jsme děcka uspali a zdál se jim sen o ufounech, kteří chtějí zatratit naší krásnou ničím nezkaženou Zemi.:) No, někteří rušili a dávali značně najevo, jak moc je to baví...bohužel pro mě, nás to doopravdy nezajímá a nejsme na to zvědavi...Po příjezdu byla večeře( bavorské vdolečky..mňam!), nástup a pak si R a R, SS dělali trička na táborovku.Zapomněla jsem se zmínit o tom, co dělali malí. Ti ráno odjeli na _________a odpoledne dělali trička a kurzy sebeobrany s Fandou. Večer se vše koupalo a mělo osobní volno.

P.S.: Dnes se na nás přijel podívat bratr Mesršmit...

Úterý 3.7.2007

Dnes se konala 1. táborová rozcvička spojená s celotáborovkou. Probíhala tak, že světlušky a vlčák, učili skauty a skautky sebeobranu, kterou je předchozí odpoledne naučil Tonda. Nástup byl dnes v tričkách vyrobených včera. Všem se moc povedli. Potom se u kluků v tee-pee konala schůzka dětí. Malí povídali velkým, co včera zažili a naopak, velcí malým. Následně jim bylo sděleno. že kdo má na stanu namalovaného panáčka se zakroužkovanou končetinou, tou nesmí hýbat, protože je napadená infekcí. A tak tu všichni běhali s obvázanýma nohama a rukama a vyráběli lektvar na záchranu. Lektvar to byl prapodivný, skládal se třeba z nehtů, maliny válené 200m po Zemi, uhlíky páleného ve znamení Jupitera, a tak...:) Odpoledne šli malí agenti do Skalice. Byli rozděleni na dva tými, dorozumívali se vysílačkami mezi sebou a z tábora jim přicházeli pokyny(též vysílačkou). Velcí dobarvovali plátna přírodninami. Po večeři jsme šli s malými na kozly, kde našli železný ornament ke hře. Cestou jsme jim pro zpestření hry řekli, že nás někdo sleduje:) a celou cestu do tábora utíkali jako o život.

Středa 4. 7. 2007

Fuj! Prší...Nechce se nám nic dělat a tak dostáváme já, Esm, Monča, Zub a Mesršmit volno. Z toho Esmí, Monča a já to využívámě spánkem. Kosák je v kuchyni a Deny u světlušek. Po ´´O´´ jsme šli s Mončou a Deny do Skalice na menší nákup. Cestou tam jsme pěkně zmokli a do krámu jsme přišli jako zmoklé slepice. Odpolední program byl... určitě nějaká plnohodnotná činnost... jo už vim, dělali jsme s Kosákem a poté s Mončou směraku k tee-pee a buřťáku. A potom jsme s Mončou dělali s korálky a bavlnkami. Po večeři šli kluci pro strom na topení, tak jsme šli já a Mončičák s nima.

No a málem jsme se tam všichni zmrzačili. Móňa se opřela o padlý a naštíplý strom a ten, když se rozlomil, tak Monča padala taky. Pak si Zub něco udělal s kolenem, já se sklouzla z kopce a přisedla si ruku a nakonec si Mesák zarazil větývku do zadečku...:)

Čtvrtek 5. 7. 2007

Zase prší :( . Po snídani pomáháme Stáně a Marcele s přípravou muzea 100let Skautingu. Po chvílí se přípravi zvrhnou v hromadné prohlížení alb s fotkami a všichni vzpomínají na krásné zážitky.

Mezitím chlapci hledají po lese strom na výrobu sedátka k ohni. Po obědu a poledním klidu jsme s Kosačkou naštípali dříví a potom dělali rukodělné práce.

Večer jsme poprvé zkoušeli divadlo ke 100 letem Skautingu. Odehrává se zde vyprávění jak to vlastně se skautingem bylo( r. 1989, komunisté, pionýří, gestapo...)

Pátek 6. 7. 2007

Po snídani vyrážíme s Mončou, Kosačkou a Lubošem připravit azimutovou trasu pro další táborovku. Cesty byly dvě. Ta první měla být správná, a tak jsme dvě hodiny chodili přes les kolem Skalice a cestu zakončili na mostu u Mariány.

 

Náhledy fotografií ze složky